środa, 10 stycznia 2018

Dobre miejsce w Zakopanem: Kraina Światła na Gubałówce.

(I ja wiem, że miał być tu obiecany post o kradzionym pieńku i wiadrze za 4 złote, jednak okazało się, że Męża mojego rozłożyło przeziębienie, a ja nie mam pojęcia, czym sama mogę wyciąć w tym pieńku dziurę, żeby go całkiem nie rozwalić. W ramach rekompensaty i zachęty powiem, że z tych kilku prostych rzeczy robię fajną lampę nocną do sypialni, co zobaczycie od razu, jak tylko odnajdzie się męska ręka w naszym domu.)


A przechodząc do obecnego wpisu, dzięki uprzejmości PKL, pojechaliśmy dzisiaj zobaczyć fantastyczną atrakcję tego sezonu w Zakopanem - Krainę Światła na Gubałówce. Na szczycie, zaraz po wyjściu z kolejki, przywitał nas przepiękny blask światełek, a ja poczułam się, jak między świąteczną reklamą coca coli, oświetlonym domem Griswaldów i Kevina McCallister'a! Nie wiem, jak Wy, ale ja taki klimat uwielbiam, więc byłam w swoim żywiole. Chciałam zrobić mnóstwo zdjęć, ale musiałam pilnować Zojdy, która wraz ze swoją kumpelą z przedszkola postanowiła sprawdzić wytrzymałość każdej atrakcji, a po drugie... co to byłaby za frajda, gdybym wszystko Wam tu pokazała - sami musicie to zobaczyć! A czekają na Was choinki, konie, sanie, górali i góralki, no i piękny napis (gdyby ktoś zapomniał, gdzie się znajduje), za którym rozciąga się oświetlona panorama Zakopanego - widok bezcenny ;-)

PS Brak śniegu nie ujmuje efektu całej atrakcji, jednak potrafię sobie wyobrazić, jak tam musi być bajkowo, kiedy zakurzy. A kurzyć ma od przyszłego tygodnia fest, więc zapraszam w góry, no i oczywiście do Krainy Światła (codziennie od godziny 16.00 w godzinach pracy kolei na Gubałówkę).


PS2 Podrzucić Wam kilka fajnych miejsc w Zakopanem, gdzie warto zabrać dzieciaki? Wybieracie się na ferie do nas? ;-)

4 komentarze: